Ana Sayfa
18 Aralık 2016 ( 4404 izlenme )
Reklamlar

Muhtaç ve engellilere her ay 560 maaş

Muhtaç ve engellilere her ay 560 maaş;


"Başvuru müdürlüklere"

Vakıflar Genel Müdürlüğü, 
Başbakanlık bağlı bir genel müdürlük.
Bu  kurum yüzde 40 ve üzeri engelli olup da sosyal güvencesi bulunmayan engeliler ile anne babası olmayan muhtaç çocuklara aylık bağlıyor. 
Yani , aylık için tek adres SGK değil .Muhtaç aylığı için başvuru formu doldurmak yeterli . Sağlık sorunu olanlarda sağlık kurulu raporu isteniyor. Bu belgeler ikamet edilen yerdeki Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne teslim edilecek.

HER KASIM'DA YOKLAMA 

Başvurular şahsen, posta yoluyla veya genel Müdürlüğün internet sitesi üzerinden yapılabiliyor.  2016 yılında  muhtaç engeliler ile yetim çocukların her birine aylık 556 lira ödeniyor.
Aylık almaya başlayanlar her yıl Kasım da bölge müdürlüklerine 'yoklama belgesi' vermek zorunda. Yoklama belgesini vermeyenlerin aylığı donduruluyor. Belge, üç ay içerisinde getirilirse aylıkları toptan ödeniyor.

EĞİTİM YARDIMI DA YAPILIYOR 

Ailelerin maddi durumu yeterli olmayan ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine eğitim yardımı da yapılıyor. Muhtaçlık aylığı alanlar ile kamunun koruması altına alınan veya burs alan öğrencilere bu yardım yapılmıyor.

Başvurular, öğretim yılı kayıtlarının başladığı tarihten itibaren 1 ay içinde bölge müdürlüklerine yapılıyor.
Başvuru için Öğrenci belgesi ile istenilen formu doldurmak yeterli .

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kilosu 4 bin 500 lirayı buluyor,Öyle bir faydası varki talepleri karşılayamıyorlar Sadece Gülümseyin.. Lütfen Paylaşmayı Unutmayınız. AĞLAYAN ÇOCUĞUN YANINA GELEN KEDİSİ BAKIN NELER YAPIYOR ENGELLİ KALDIRIMINA PARK EDEN ARACA HALKIN VERDİĞİ CEZA